کاش مي دانستم در آن سوي نگاهت چه رازي نهفته است کاش مي توانستم راز تنهايي خود را به تمام رهگذران عاشق برسانم کاش مي دانست که در نبودش چگونه به آغوش سرد اندوه پناه بردم فقط براي يکبار قدم به گلستان خيالم بگذار؛ رخصتي ده تا به تنهايي خود خط مبطلان بکشم وبگذار با تو فراموش کنم

ماه ميهمانی خدا - رویــــای نـیمــه تمـــام
رویــــای نـیمــه تمـــام

همیشه عزیزترین چیزی که دارم احساسم است، نگاهم ... چشمانم و لبخندم... همین کوچکترین چیزهای دنیا بزرگترین دارایی من است... که میدانی خیلی وقت است با توست ... و به یاد تو... مانده‌ام چه چیز دیگری تقدیمت کنم... ؟تمام حس رویا بودنم را... وقتی که شعر میخوانم برایت...و من فقط به این می‌اندیشم:چه کسی بعد محرم خلوت توخواهد شد؟ دست روی قلب تو میگذارد ... گرم... ؟ روی هم رفته آیا رویا خواهد شد؟

به مناسب حلول ماه مبارک رمضان

اول بايد به همه افرادي که اين ماه به مهماني خدا دعوت شدن تبريک بگم . مهماني اي که شايد نصيب هر کس نشه . و مهماني اي که برکت و رحمتش اون قدر زياده که قابل توصيف نيست . و باز هم بايد خدارو شکر کنيم ، که سالي ديگه به ما عمر داد تا بتونيم وظايفمون رو اون جور که در توانمون هست انجام بديم . و از او بخواهيم ، که يک لحظه مارو به حال خودمون رها مسازه و بهمون توان و نيرويي بده که بتونيم کامل وظايفمون رو بدون هيچ کم و کاستي انجام بديم . و در آخر .... من رو هم از دعاي خيرتون محروم نکنيد ...

طاعات و عباداتون قبول حضرت حق

*******************

اي بلند مرتبت اي بزرگ مقام ، اي آمرزگار اي مهربان تو پروردگار عظيمي پروردگاري که هيچ موجودي مانند او نباشد و او شنوا و بيناست .

و اين ماهي است که آن را به همه ماهها بزرگي داده اي و از همه ماهها گرامي تر داشته اي و شرافت بخشيده اي و برتري داده اي . و آن ماهي است که روزه داري در آن ماه را بر من واجب فرموده اي . و آن ماه رمضان است . ماهي که قرآن را در آن ماه فرو فرستاده اي . راهنماي مردم و نشانه هاي راهبري و تفاوت ميان حق و باطل و شب هاي قدر را در آن ماه قرار داده اي و آن شب را بهتر از هزار ماه قرار داده اي . اي آغازنده به بخشش که کسي را بر تو بخششي نباشد . بر من منت گذارد و از آتش دوزخم رهايي بخش . در ميان آن همه منتها و نعمتها که به من ارزاني داشته اي و مرا به بهشت در آور . _ سوگند به رحمتت _

اي رحيمترين رحيمان

**********************

 گزيده سخنان پيامبر اکرم (ص) در آستانه ماه مبارک رمضان ماه ميهماني خدا

اي مردم ماه خدا همراه با برکت ورحمت و مغفرت به شما روي آورده است . ماهي که نزد خدا بهترين ماههاست ، روزهايش بهترين روزها و شبهايش بهترين شبها . ساعتهايش بهترين ساعتها .

ماهي که شما به مهماني خدا دعوت شده ايد و خداوند شما را عزيز داشته است نقسهاي شما در اين ماه پاداش تسبيح دارد و خواب شما ثواب عبادت ، کارهايتان مقبول و دعاهايتان در اين ماه مستجاب است .

پس با نيت هاي صادقانه و دلهاي پاکيزه از خدا بخواهيد که توفيق روزه داري وتلاوت قرآن را به شما مرحمت بفرمايد چرا که بدبخت کسي است که نتواند از فرصت اين ماه استفاده کند و از آمرزش خدا محروم گردد .

هنگاميکه تشنه و گرسنه شديد بياد تشنگي و گرسنگي قيامت بيفتيد بر فقيران و محرومان با صدق و صفا کمک کنيد . به پيران و بزرگسالان احترام بگذاريد . کودکان را مورد محبت و مهرباني قرار دهيد ، به خويشان و بستگان مهر بورزيد . زبانهاي خود را از آنچه نبايد گفت باز داريد چشمانتان را از آنچه حلال نيست بپوشانيد ، گوشهاي خود را از صداها و سخنان حرام ببنديد .

با يتيمان مهرباني کنيد تا ديگران با يتيمان شما خوش رفتار باشند از گناهان خود توبه کنيد و پس از هر نماز دستهاي خود را به دعا بلند کنيد زيرا که وقت نماز بهترين ساعتهاست و خداوند در وقت نماز نظرخاصي به بندگانش دارد او پاسخ مناجات بندگانش را ميدهد و دعاي آنان را مستجاب مي کند . بار گناهان شما ، سنگين شده است ، با طول دادن سجده ها بار خود را سبک کنيد و بدانيد که خداوند سوگند ياد کرده است که نماز گزاران و سجده کنندگان را به آتش جهنم نيفکند .

هرکه از شما روزه داري را افطار دهد گناهانش بخشيده مي شود ، اگر چه به نصف خرما يا جرعه اي آب باشد .

هر کسي اخلاق خويش را در اين ماه نيکو گرداند ، در آن روزيکه قدمهاي مي لغزند ، او بر صراط آسان بگذرد . هر که نسبت به زير دستان خود در اين ماه آسان بگيرد ، خداوند در روز قيامت حساب او را آسان خواهدگرفت . هر که در اين ماه به مردم آزار نرساند ، خداوند خشم و غضب خود را در قيامت از او باز دارد .

هر کس در اين ماه يتيمي را گرامي بدارد خداوند در قيامت او را گرامي خواهد داشت .

هر که در اين ماه با خويشاوندان خود رفت و آمد و به ايشان احسان کند ، در قيامت مورد رحمت خداوند قرار خواهد گرفت . و هرکه در اين ماه با خويشان خود قطع رابطه کند خداوند رحمتش را از او قطع خواهد کرد .

هر که در اين ماه نماز مستحبي بجا آورد برات نجات از دوزخ را خواهد گرفت .

و هر که در اين ماه نماز واجبي را ادا کند خداوند ثواب هفتاد نماز را به او خواهد داد .

هر که در اين ماه بسيار بر من صلوات بفرستد خداوند ترازوي اعمال شايسته او را سنگين خواهد فرمود . و کسي که در اين ماه يک آيه قرآن بخواند ثواب کسي را دارد که در ماههاي ديگر تمام قرآن را خوانده باشد .

اي مردم ، درهاي بهشت در اين ماه به روي شما گشوده شده است از خداي مهربان بخواهيد تا بروي شما نبندد ، و درهاي جهنم بسته شده است از خداوند بخواهيد ، به روي شما نگشايد ، به دستهاي شيطانها دست بند زده شده است از خداوند کمک بطلبيد تا بر شما مسلط نشوند .   

نوشته شده در سه‌شنبه ٤ مهر ۱۳۸٥ساعت ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ توسط بانــوی شهــر رویــــا نظرات ()


Design By : Pichak