کاش مي دانستم در آن سوي نگاهت چه رازي نهفته است کاش مي توانستم راز تنهايي خود را به تمام رهگذران عاشق برسانم کاش مي دانست که در نبودش چگونه به آغوش سرد اندوه پناه بردم فقط براي يکبار قدم به گلستان خيالم بگذار؛ رخصتي ده تا به تنهايي خود خط مبطلان بکشم وبگذار با تو فراموش کنم

رویــــای نـیمــه تمـــام
رویــــای نـیمــه تمـــام

همیشه عزیزترین چیزی که دارم احساسم است، نگاهم ... چشمانم و لبخندم... همین کوچکترین چیزهای دنیا بزرگترین دارایی من است... که میدانی خیلی وقت است با توست ... و به یاد تو... مانده‌ام چه چیز دیگری تقدیمت کنم... ؟تمام حس رویا بودنم را... وقتی که شعر میخوانم برایت...و من فقط به این می‌اندیشم:چه کسی بعد محرم خلوت توخواهد شد؟ دست روی قلب تو میگذارد ... گرم... ؟ روی هم رفته آیا رویا خواهد شد؟

نمیاد اونی که دلم میخواد...نمیاد اونی که رفته به باد...

نمیاد اونی که عمر منه... نمیاد اونی که دل می کنه

دوباره دلم میخواد ببینمش...سرمو روی شونش بزارم.

از چشمام قطره اشکی نمیاد...نکنه دیگه دوستش ندارم.

شعر من زمزمه یه خواهشه...آرزوم دیدن روی ماهشه.

میون غربت این فاصله ها...قلب من همیشه چشم براهشه

دوباره ... دلم میخواد ببینمش...سرمو روی شونش بزارم.

از چشمام قطره  اشکی نمیاد...نکنه دیگه دوستش ندارم

نمیاد اونی که دلم میخواد...نمیاد اونی که رفته به باد...

نمیاد اونی که عمر منه... نمیاد اونی که دل می کنه.

 

پ.ن‌: من بی تو یک بوسه ی فراموش شده ام؛ یک شعر پر از غلط؛

  یک پرنده ی بی آسمان؛ یک نسیم سرگردان؛ یک رویای نیمه تمام

نوشته شده در پنجشنبه ٢٩ آذر ۱۳۸٦ساعت ۱٠:٤٩ ‎ب.ظ توسط بانــوی شهــر رویــــا نظرات ()

خداوند، در آیینه‌ی کلمات خود، خویشتن را به تماشا نشسته است.هرچیزی که هست، اسمی خاص از اسم‌‌های بی‌شمار خداوند است، همه‌ی اسم‌های خداوند مسمایی واحد دارند. آن مسمای واحد خداست. آن مسمای واحد تویی. زندگی خیال است، اما خیالی نیست. ما بازیگران صحنه‌ی نمایش عظیم زندگی هستیم.آگاهی از حقیقت خیالی و نمایشی زندگی، پروبال روح را برای پروازی یکه و تماشایی می‌گشاید.زندگی سرشار از شگفتی‌ها و شادمانی‌هاست.نیازی به فکر کردن درباره‌ی زندگی نیست.درواقع، کسانی که درباره‌ی زندگی فکر می‌کنند، زندگی را از دست می‌دهند.

زیرا جریان فکر، یا به گذشته می‌پردازد و یا به آینده.فکر هرگز به لحظه‌ی کنونی تعلق ندارد. زندگی تجربه کردن است. زندگی تجربه نیست.بلکه تجربه کردن مداوم است. تجربه یعنی، زندگی اتفاق افتاده است.جهان، همین حقیقت است هرچه جز این، رودی از رویاهاست.درحقیقت، دنیا رویایی بیش نیست.حقیقت جایی نازل می‌شود که در آنجا موسیقی هست.بنابراین، زندگی را باید به نغمه‌ای تبدیل کرد. تنها از خلال موسیقی هستی‌ست که می‌توان به حقیقت دست یافت.تو در آرزوی آرامش می‌سوزی. اما آرامش، هروقت که بخواهی، در اختیار توست.آرامش، موهبتی الهی‌ست که به طور مساوی به همه داده شده است.

آرامش تو، درحجاب است. فقط باید حجاب را از روی آن برداشت.گامی که به سوی خدا برداشته می‌شود، هرگز خسته نمی‌ماند.فقط باید ساکت باشی. ساکت بودن، همه چیز است.سکوت به معنای حرف نزدن نیست، سکوت به معنای نبود دغدغه است.هیچ کاری نکن، فقط بنشین و نظاره‌گر جریان فکرها و دغدغه‌ها باش.فقط ناظر باش. همین نظارت، به تنهایی دغدغه‌ها را محو می‌کند.و مرگ تنها بامردن فهمیده می‌شود و حقیقت، تنها با شیرجه رفتن به اعماق خویشتن.هرچه بیشتر زندگی خود را به رقص درآوری، الهی تر می‌شود. روشنایی در تاریکی پنهان است، حقیقت ، پنهان است و لطف جست وجوی آن نیز ناشی از همین پنهانی‌ست.پروانه، روزها و ماه‌ها و سال‌ها را نمی‌شمارد؛ پروانه، لحظه‌ها را می‌شمارد.

بنابراین، عمر یک روزه‌ی پروانه، بیش از عمر هفتاد ساله‌ی آدم‌هاست. هنگامی که غبار ملاحظه‌ها و مصلحت اندیشی‌ها را از سطح دریای جان می‌روبی.آن را شهود می‌‌کنی. خداوند  جاروب مراقبه را به دستت می‌دهد تا غبارها را بروبی.آن‌گاه، از تو می‌خواهد که آن جاروب را نیز در آتش بسوزانی و خود جاروبی بسازی از جنس آتش.این جاروب آتشین عشق است. دلی که با عشق تطهیر شود، به معبدی باشکوه تبدیل می‌شود. گداهای زندگی، کسانی هستند که در دلشان عشقی وجود ندارد.دانشی بزرگتر از عشق وجود ندارد، و آنهایی که فاقد عشق‌اند، بی سوادان واقعی‌اند. زیرا قلب است که واقعیت دارد، نه ذهن.سعادت و روشنایی از دل می‌جوشند، نه از ذهن.به دنبال عشق نگرد. عشق هرگز با جستجو به دست نمی‌آید.آن قدر گریه کن که فقط اشک‌ها بمانند، نه تو.اگر فقط  اشک‌ها بمانند و کسی که می‌‌گرید ناپدید شود،

 آن گاه، خدا با پای خودش می‌آید.آیا نیایشی ژرف‌تر از اشک وجود دارد؟ و در آخر... نگران نباش، غمگین نباش، خود را به دست خداوند بسپار. بگذار مشیت او انجام شود. مانند برگی خشکیده باش.بگذار بادها تو را به هرکجا که می‌خواهند، ببرند. شنا نکن، شناور باش.نجوای عاشقانه‌ی یاس سفید با خورشید چیست؟؟     گل‌های او.

منبع: اشراق ها ... مسیحا برزگر

پ.ن: وبلاگ هفته اینده یکشنبه ۱۸ آذر ماه برای نقد.. وبلاگ من انتخاب شده...

از همه دوستان عزیزی که لطف دارن و بهم سر می زنم... دعوت می کنم که تشریف بیارن... خوشحال می شم ببینمشون.. 

ادرس و زمان نقد :

یکشنبه 18/9/86 ساعت 17 الی 19 - نشانی : خیابان سید جمال الدین اسد آبادی ( یوسف آباد ) - خیابان 21 - پارک شفق - فرهنگسرای دانشجو - سرای کتاب
..............................................................................................................

با تشکر

به امید دیـدار

پ.ن۲: روز دانشجو رو به همه دانشجویان عزیز تبریک می گم....

نوشته شده در پنجشنبه ۱٥ آذر ۱۳۸٦ساعت ٩:٤۱ ‎ب.ظ توسط بانــوی شهــر رویــــا نظرات ()


Design By : Pichak